Ubytování v ČR
vyhledávání
Schránka
Vámi vybrané objekty
Vaše schránka je prázdná
Do schránky můžete vkládat vybrané objekty pro snadnější srovnávání
Přihlášení
E-mailový zpravodaj
Chcete-li dostávat na e-mail novinky
o akcích, last minute atd., vyplňte
svůj e-mail.

Pension Tauchen, Rabí

Pension Tauchen, Rabí
Název: Pension Tauchen, Rabí
Typ objektu: Chata, chalupa
Město: Sušice
Lokalita: Klatovy (Plzeňský kraj)
Adresa: Rabí 6, 342 01 Sušice
Souřadnice GPS: N49°16.816 E13°37.098
Kapacita lůžek: 5
Cena od: 250 Kč
Telefon: +420 376 596 272
E-mail:
Webové stránky: http://www.pensiontauchen.cz
Ubytování v památkové zoně hradu Rábí na Šumavě. Vhodné pro rodinnou rekreaci, především pro rodiny s malými dětmi a rodiny se psem, ale i pro důchodce.
Vybavení pokojů
Satelit Klimatizace Počítač
Telefon WC Koupelna
Internet Televize Dětská postýlka
Trezor Balkón Lednice
Kuchýňka   
Služby
Minibar Kavárna Bazén venkovní
Bazén vnitřní Bezbariérový přístup Wifi
Stravování
Neposkytujeme.
Služby
Z patra objektu je krásný výhled na obec Rabí a na hrad. Dům má: 2 ložnice (5 lůžek), nově zrekonstruovanou koupelnu provedenou v roce 2006, barevný televizor + satelit, v každém pokoji elektrické topení. Dále je pokoj vybaven šatní skříňí a nočními stolky + stolní lampičky. Malá zahrádka s venkovním posezením - pod novou dřevěnou pergolou, zahradní gril. - více Parkování přímo u objektu
Popis okolí
Dům se nachází na Šumavě, na Sušicku v obci Rabí (350 obyvatel) v podhradí, v památkové zóně. Obchod a restaurace 200 m. Možnost konat výlety do krásné šumavské přírody. Možnost houbaření a sběru lesních plodů (jahody, borůvky, ostružiny) v šumavských lesích. Ideální místo pro odpočinek s rybářským prutem u řeky Otavy. Okolní krajina porostlá hlubokými lesy nabízí plnohodnotné využití i myslivcům.
Tipy na výlet
Výlety ze Sušice ekoautobusem po Šumavě. Návštěva okolních hradů - Rábí, Švihov, Velhartice, Kašperk. Historické památky - Klatovy, Sušice, Horažďovice, Železná Ruda. Povydří - Čeňkova pila: přístupná expozice hydroelektrárny Vydra, soutok Křemelné a Vydry které spolu tvoří řeku Otavu. - více Podél Vydry naučnou stezku kolem Turnerovy chaty na Antýgl - bývalý Královácký dvorec, kemp, občerstvení - zpět do Sušice autobusem. Srní - středisko zimních sportů, zajímavý kostel, v blízkosti vchynicko - tetovský plavební kanál. Šumavské slatě - pro veřejnost je přístupná Tříjezerní slať nad Srním, Jezerní slať u Horské Kvildy a Chalupská slať u Svinné Lady. Tříjezerní slať - menší vrchovištní rašeliniště v 1. zóně Národního parku se třemi jezírky. Prochází zde naučná stezka, při vstupu se nachází informační panely. Jezerní slať - typické rozvodnicové rašeliniště mezi Kvildou a Horskou Kvildou. Rašelina těžená do r. 1934, dosahuje do hloubky 8 metrů. Naučná stezka vede po 120 m dlouhém chodníku. Stojí zde i vyhlídková věž. Chalupská slať - vrchovištní rašeliniště s největším (1,3 ha) a nejkrásněšním rašeliništním jezírkem v Čechách. Zajímavou vegetaci i plovoucí ostrůvky si přiblížíme z 260 m dlouhé naučné stezky. Svatobor - (845 m) vrchol v těsné blízkosti města Sušice opředený bájemi již od dob pohanských. Rozhledna s turistickou chatou, jejíž kruhový výhled představí šumavské panorama, možnost občerstvení. Velhratice - pozdně gotický hrad nedaleko města Sušice, v posledních letech rekonstrukce a otevření dalších expozic, v létě kulturní programy. Prášily - od poloviny 18. století tradice výroby skla a zrcadel, těžba dřeva, papírna. Prášilské jezero, nově opravená rozhledna Poledník. Hartmanice - staré hornické městečko, pozdně gotický kostel sv. Kateřiny. Kašperské hory - ze Sušice možno autobusem. Zajímavé náměstí, kostel sv. Markéty, muzeum Šumavy(expozice skla), turistické letovisko, vycházka na hrad Kašperk, jehož typická silueta je vidět z mnoha šumavských vyhlídek. Klatovy - katakomby, Klatovské divadlo, Galerie u Bílého jednorožce, Okresní muzeum. Klenová - 10 km od Klatov, hrad a zámek, výstavy výtvarných děl. Chudenice - 12 km od Klatov, zámek, muzeum J. Dobrovského, arboterum Americká zahrada patří k nejstarším v Evropě (1842). Švihov - vodní hrad 9 km od Klatov. V blízkosti hraniční přechod pro pěší a cyklisty do Bavorska. Možnost návštěvy SRN (25 km) - města Zwiesel, Regen, Degendorf.

Pension Tauchen, Rabí - fotogalerie

Pension Tauchen
Pension Tauchen

Pension Tauchen, Rabí - Dotaz na volnou kapacitu

Údaje označené symbolem * jsou povinné.

Pension Tauchen, Rabí